AdBlue: ukłon w stronę ekologii

AdBlue wspomaga ekologię
Roztwór AdBlue znacząco zmniejsza ilość szkodliwych tlenków azotu w spalinach

Nasza świadomość w zakresie troski o środowisko naturalne jest coraz większa. Rozwiązania ekologiczne są coraz bardziej popularne. Nie ominęło to również samochodów. Technologia SCR i system AdBlue to bez wątpienia ukłon w stronę ekologii.

Czym jest AdBlue?

Technologia SCR to technologia selektywnej redukcji katalitycznej. Wykorzystuje ona katalizator, a nieodłącznym jej elementem jest środek AdBlue, który dostępny jest na większości dużych stacji benzynowych. Wlew znajduje się – w zależności od samochodu – pod maską, obok wlewu na paliwo bądź w bagażniku. Czynnik ten nawet na chwilę nie pojawia się w komorze spalania. Trafia do katalizatora.

Po co to wszystko?

Płyn AdBlue skutecznie chroni atmosferę przed szkodliwymi tlenkami azotu. Wszystko dlatego, że wchodzi w reakcje chemiczne, których efektem jest powstanie para wodna oraz azot. Są to substancje, które nie wpływają negatywnie na kondycję środowiska naturalnego.

Roztwór ten jest silnie korozyjny i musi być przechowywany w specjalnym zbiorniku na AdBlue. Również dystrybucja tego środka wymaga niestandardowych pomp. Wszystko to jest do zamówienia u polskiego producenta tych rozwiązań – we firmie Storage Partners.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]