AdBlue: zbiorniki na AdBlue i technologia SCR

Zbiornik do AdBlue w autach
Dzięki AdBlue spaliny samochodów są mniej szkodliwe

Technologia SCR to rozwiązanie problemu toksycznych spalin wydobywających się z silników Diesla. Chodzi zwłaszcza o związki azotowe, które powodują spustoszenie w środowisku naturalnym i są m.in. odpowiedzialne za powstawanie kwaśnych deszczów. Technologia SCR wymaga jednak, by stosowany był tak zwany sprzęt DEF, czyli zbiorniki do AdBlue montowane bezpośrednio w pojazdach i pompy podające AdBlue (roztwór mocznika) do układu spalania.

Działanie AdBlue

AdBlue to w zasadzie najzwyklejszy mocznik rozpuszczony w wodzie destylonowanej. Jego dziwna nazwa to wyłącznie fakt, że AdBlue sprzedaje się lepiej niż mocznik. Pomijając ten fakt, mówimy tutaj o poważnych kwestiach, ponieważ AdBlue jest w stanie skutecznie i bezpiecznie zupełnie zmienić jakość spalin. Mocznik jest stosunkowo niegroźny, chociaż mógłby w niewielkim stopniu zanieczyścić środowisko. Dlatego każdy zbiornik do AdBlue musi być specjalnie zabezpieczony poprzez system dwupłaszczowy. Do tego stosuje się też specjalne zbiorniki do AdBlue służące do przechowywania jego większej ilości oraz do przewożenia.

Storage Partners jest firmą produkującą zbiorniki do AdBlue. Tworzy produkty wysokiej jakości, doskonale chroniące zawartość – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]