Co to jest DEF?

AdBlue zbiornik
Obecnie Diesel i AdBlue są nierozewalnymi elementami w transporcie

Diesel Exhaust Fluid (DEF) to nietoksyczny płyn składający się z 32% wodnego mocznika i wody oczyszczonej. DEF jest dostępny z różnymi metodami przechowywania i dozowania. Opcje przechowywania obejmują pojemniki o różnych rozmiarach, takie jak pojemniki zbiorcze, torby i butelki lub dzbanki. Wiele firm przeprowadzających inspekcje, rygorystycznie testując DEF, aby upewnić się, że spełnia on standardy jakości obowiązujące w całej branży. DEF jest czasami określany jako AdBlue w Europie i USA.

Gdzie jest zbiornik z DEF?

W przypadku ciężkich przyczep ciągnikowych zbiornik do DEF znajduje się zwykle obok zbiornika oleju napędowego z boku pojazdu w pobliżu drzwi kierowcy. Ze względu na zróżnicowany charakter silników i sprzętu terenowego, lokalizacja zbiornika od AdBlue i wlewu jest zmienna oraz zależna od firmy i modelu określonego pojazdu. Istnieje ogólnokrajowa infrastruktura dystrybucyjna DEF, dzięki której DEF jest łatwo dostępny hurtowo, w sklepach detalicznych, w Internecie i na prawie wszystkich stacjach paliw, które przewożą olej napędowy.

Więcej interusujących o płynie AdBlue i panujących w Europie regulacjach prawnych można znaleźć na stronie:AdBluee https://storage-partners.com/en/what-is-adblue-2

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]