Co warto wiedzieć o zbiornikach na AdBlue?

Zbiorniki na AdBlue to nieodłączny element systemów SCR, czyli technologii redukcji emisji spalin w silnikach spalinowych. W artykule dowiecie się, czym są zbiorniki na AdBlue, jakie mają zastosowanie, jakie rodzaje zbiorników są dostępne na rynku oraz jakie korzyści niesie ze sobą ich stosowanie.

Zastosowanie zbiorników na AdBlue

Zbiorniki na AdBlue służą do przechowywania płynu zwanego AdBlue, który jest stosowany wraz z technologią SCR. AdBlue, czyli wodny roztwór mocznika, jest wtryskiwany do układu wydechowego w celu neutralizacji tlenków azotu, redukując emisję szkodliwych substancji.

Rodzaje zbiorników na AdBlue

Na rynku dostępne są różne rodzaje zbiorników na AdBlue, w tym:

  • Zbiorniki do AdBlue na stacjach paliw, umożliwiające dolewanie płynu do zbiornika samochodowego
  • Zbiorniki na AdBlue w samochodach osobowych, umieszczone najczęściej w bagażniku lub pod podłogą pojazdu
  • Zbiorniki na AdBlue w samochodach ciężarowych i autobusach, o większej pojemności niż w samochodach osobowych
  • Kontenery na AdBlue, wykorzystywane w przypadku potrzeby dużej ilości płynu

Korzyści wynikające ze stosowania zbiorników na AdBlue

Stosowanie zbiorników na AdBlue przyczynia się do redukcji emisji szkodliwych substancji, co ma korzystny wpływ na środowisko naturalne. Ponadto, dzięki temu, że zbiorniki na AdBlue są łatwe w użytkowaniu i łatwo dostępne na stacjach paliw, korzystanie z nich jest wygodne dla użytkowników pojazdów z systemami SCR.

Firma Storage Partners to renomowany producent zbiorników na AdBlue, oferujący szeroki wybór produktów dla różnych typów pojazdów – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]