Czemu warto wybrać teatr zamiast kina?

Teatr edukuje
Przedstawienia teatralne z ponadczasowym przesłaniem w repertuarze teatru

Repertuar teatrów w Poznaniu jest na tyle bogaty, aby każdy znalazł coś dla siebie. Czemu jednak warto zdecydować się na teatr zamiast kina? W przedstawieniach historycznych uczymy się o przywództwie i władzy. W nowoczesnej sztuce poznajemy ludzi i kultury w różnych częściach planety. Badania wykazały, że uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach teatralnych, radzą sobie lepiej w szkole.

Teatr odgrywa szczególną rolę w rewitalizacji zapomnianych obszarów. Gdy tylko teatr otwiera się w zapomnianym miejscu, zaczyna się napływ zwiedzających. Teatr pozwala nam myśleć i czuć własne życie i zachęca nas do uważnego spojrzenia na siebie z zewnątrz, do ponownego przemyślenia naszych wartości i naszego zachowania. Świadomość wielu rzeczy rozwija się, przyczyniając się do bardziej produktywnego życia. Odpowiedź na pytanie, dlaczego warto iść do teatru, jest prosta: wzmacnia instynkt ludzki, zbliża ludzi, sprzyja edukacji i umiejętnościom literackim, ożywia gospodarczą, wpływa na myślenie i odczucia dotyczące własnego życia.

Repertuar teatru operowego im. Moniuszki w Poznaniu zawiera współczesne spektakle jak i wiele klasycznych przedstawień, których przesłanie nie straciło na znaczeniu nawet w obecnych czasach – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]