Dlaczego firma potrzebuje księgowego?

Profesjonalne usługi księgowych
Biuro rachunkowe pomoże każdemu podatnikowi w sprawach rachunkowych

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy większości biznesmenów w odpowiedzi na to pytanie, jest to, że potrzeba prowadzenia rachunkowości jest określona w prawie. Istotnie, prawo zobowiązuje wszystkie organizacje do prowadzenia księgowości i składania sprawozdań finansowych do inspekcji podatkowej i organów statystycznych, a kodeks podatkowy, kodeks karny i kodeks wykroczeń administracyjnych przewidują poważne sankcje za naruszenia w tym zakresie. Wiele osób uważa rachunkowość i księgowość za irytującą konieczność i zatrudnia księgowego tylko po to, aby dopełnić formalności i uniknąć roszczeń kontrolerów.

Zasady rachunkowości są opracowywane tylko dlatego, że jest to konieczne, ale nie są wykorzystywane w pracy. Ewidencja księgowa, podatkowa i zarządcza są przechowywane w izolacji, dzięki czemu poświęcają na nią więcej czasu i pieniędzy. Podatki są naliczane po fakcie, bez próby planowania i zmniejszania obciążenia. Przepływ pracy jest spontaniczny i nieuporządkowany. Taka księgowość niczemu nie służy i jeśli nie mamy środków ani możliwości zorganizowania księgowego działu we własnej firmie, to lepszą opcją jest zewnętrzne biuro rachunkowe.

Krakowskie Biuro Doradztwa Ekonomicznego Constans posiada szeroką ofertę usług księgowych w bardzo przystępnych cenach – https://bdeconstans.pl/oferta.html

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]