Dlaczego należy czyścić klimatyzację?

Czyszczenie klimatyzacji jest ważne
Regularne czyszczenie klimatyzacji jest ważne dla zdrowia

Montaż klimatyzacji nie jest już tak kosztowny, jak kilkanaście lat temu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że na posiadanie klimatyzacji w domu decyduje się coraz więcej osób. Należy jednak pamiętać, że regularny serwis to obowiązek każdego posiadacza tego udogodnienia. Dlaczego jest to takie ważne?

W klimatyzacji panują warunki sprzyjające rozwojowi bakterii i grzybów. Jeśli nie będziemy dbać o ich regularne usuwanie, to będą one dostawały się do powietrza, którym oddychamy, przebywając w klimatyzowanym pomieszczeniu. W efekcie bardzo szybko mogą zacząć doskwierać nam uporczywe bóle głowy. Pojawić mogą się także poważne problemy z układem oddechowym. Typowe są infekcje zarówno górnych, jak i dolnych dróg oddechowych.

Klimatyzację należy czyścić przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Zaleca się, aby robić to przed rozpoczęciem sezonu, a także po jego zakończeniu. Najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom.

Pracownicy firmy Klimex z Gorzowa Wielkopolskiego to fachowcy którzy z zaangażowaniem podchodzą do prac takich jak montaż i serwis klimatyzacji, a systemy wentylacji i pomp ciepła nie mają przed nimi żadnych tajemnic.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]