Dlaczego właściciele Diesli muszą stosować AdBlue?

Pompa do AdBlue
Pompa do AdBlue

AdBlue to handlowa nazwa wodnego roztworu mocznika. Roztwór ten stosowany jest w celu zmniejszenia w spalinach emitowanych przez pojazdy z silnikami Diesla tlenków azotu. Instalacje, na które składa się technologia SCR pojawiły się najpierw (w 2006 roku) w samochodach ciężarowych, a w roku 2012 także w samochodach osobowych.

Ograniczenie emisji tlenków azotu

To najważniejsze zadanie, które pełni AdBlue. Roztwór mocznika trafia do układu wydechowego, przed którym znajduje się katalizator SCR. Wysoka temperatura sprawia, że rozpada się on na dwutlenek węgla i amoniak. Amoniak wchodzi następnie w reakcję z tlenkami azotu. Powstaje z nich para wodna i azot.

Czy AdBlue jest szkodliwy?

AdBlue jest substancją nieszkodliwą dla ludzkiego zdrowia, nie jest także substancją wybuchową. Jest jednak bardzo korozyjny, dlatego AdBlue zbiornik produkowany jest z polietylenu, który nie utlenia się, a więc nie koroduje.

Wysokiej klasy zbiorniki do AdBlue w różnych wersjach pojemnościowych są produkowane we firmie Storage Partners. Poza nimi firma tworzy pompy do AdBlue i linie produkcyjne tego środka.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]