Fototerapia noworodków metodą walki z żółtaczką?

Nie ulega wątpliwości, że noworodek jest bardzo narażony na różnego rodzaju bakterie – możliwa jest choćby żółtaczka. Jak należy postępować w przypadku żółtaczki u noworodka?

Na czym polega fototerapia noworodków?

W przypadku żółtaczki niezwykle ważna jest fototerapia. Fototerapia noworodków to nic innego jak metoda lecznicza, która ma na celu zmniejszenie ilości bilirubiny niesprzężonej. Tyczy się to żółtaczki fizjologicznej i patologicznej. Krótko mówiąc, celem jest zmniejszenie ryzyka powikłań.

Jeśli chodzi o wskazania do fototerapii, możemy rozmawiać jedynie o podwyższeniu stężenia bilirubiny we krwi noworodka. Niemniej nie ma sensu podawać konkretnych wartości – kluczowy jest wiek noworodka. Co ciekawe, nie ma bezwzględnych przeciwwskazań.

Kto może zagwarantować najlepszą pomoc?

To wszystko jest istotne, ale na koniec trzeba zastanowić się nad tym, który szpital będzie najlepszym wyborem. Na pewno warto zwrócić uwagę na poznańska położna pani Natalia Antonić. Szczegółowe informacje na temat działalności zostały udostępnione pod adresem – https://troskliwirodzice.com/wypozyczalnia-lampy-do-fototerapii-noworodkow.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]