Fotowoltaika – alternatywna energia przyszłości

Fotowoltaika źródłem czystego prądu
Stwórz prąd elektryczny z ze słońca

Zwykle termin bateria słoneczna odnosi się do paneli przetworników fotowoltaicznych (ogniw fotowoltaicznych). Fotowoltaika to metoda wytwarzania energii elektrycznej za pomocą ogniw słonecznych do przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną. Jednym z przodujących obszarów prac naukowych jest tworzenie nowych materiałów dla przełomowych technologii przyszłości, zdolnych sprostać współczesnym wymaganiom organicznej fotowoltaiki.

W ciągu ostatnich 10 lat instalacje fotowoltaiczne stały się najszybciej rozwijającym się przemysłem energii alternatywnej. Roczny wzrost zainstalowanej mocy fotowoltaicznej w okresie od 2000 do 2013 roku wyniósł 40%. Niemcy mają w Europie największą moc fotowoltaiczną. Dziś fotowoltaika nie jest już egzotycznym źródłem energii, ale znaczącym segmentem europejskiego sektora energetycznego, dostarczającym energię elektryczną 17 milionom ludzi w samej tylko Unii Europejskiej. To przyszłość światowej energii, gdyż jest to energia czysta – niepozostawiająca szkodliwych dla środowiska odpadów.

Putmajster z Poznania to firma budowlana idąca z duchem czasu, która oferuje projekt i montaż systemu fotowoltaicznego na każdym rodzaju budynku – https://putmajster.pl/fotowoltaika

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]