Fotowoltaika jest teraz wytrzymalsza

Nowoczesne panele fotowoltaiczne
Instalacje fotowoltaiczne na dachu domu

Instalacje fotowoltaiczne zawsze były inwestycją dość ryzykowną, gdyż wyliczenia ich efektywności ekonomicznej były tworzone dla sytuacji idealnych, w których słońce pięknie świeciło i nic się nie psuło. W praktyce bywało z tym różnie, przez co wielu posiadaczy fotowoltaiki ledwie wychodziło na zero. Ale to było dawno. Dzisiaj te instalacje są o niebo efektywniejsze.

To się po prostu opłaca

Inteligentne instalacje fotowoltaiczne wymagają dzisiaj co najwyżej drobnych napraw. Bardzo powoli spada też efektywność ogniw. Szacuje się, że w ciągu 20 lat spadnie ona średnio o 20%, co jest naprawdę niewielką wartością. Do tego trzeba doliczyć fakt, że 20 lat prawidłowej pracy to jak najbardziej realne założenie. Jeśli ktoś martwi się o konieczność napraw i konserwacji swojej instalacji, zawsze też może skorzystać z możliwości instalacji paneli nie na dachu, ale na specjalnej konstrukcji umieszczanej na wolnym powietrzu obok budynków, gdzie dostęp do paneli jest nieograniczony.

Projektowanie i instalacja paneli fotowoltaicznych są usługami świadczonymi przez firmę remontowo-budowlaną Putmajster z Poznania. Przebieg prac w wykonaniu jej pracowników jest sprawny, a samo wykonanie jest solidne.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]