Fotowoltaika w Poznaniu – co musisz wiedzieć i gdzie możesz zamówić?

Fotowoltaika
Własny prąd ze słońca

Co to takiego?

Fotowoltaika w skrócie jest to metoda przetwarzania wydzielanych przez słońce promieni w prąd elektryczny. Jest to odnawialne źródło energii (często spotykane pod skrótem OZE). Oznacza to, że jest lepsze niż węgiel stanowiący główne źródło energii w naszym kraju. Jego zasoby są coraz szczuplejsze, co nieuchronnie prowadzi do podwyżek cen prądu. Z kolei słońce nie wyczerpie swej energii, dzięki czemu nie grozi nam ten problem.

Jak to działa?

Zamontowanie fotowoltaiki polega na zainstalowaniu na dachu budynku klienta paneli fotowoltaicznych. Zawarte w nich ogniwa fotowoltaiczne wywołują tak zwane zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu światło zamieniane jest w energię elektryczną. Licznik dwukierunkowy stale dokonuje pomiarów, dzięki któremu można rozliczyć się z wyprodukowanej energii.

Jak zamówić?

Osoby z Poznania zainteresowane fotowoltaiką powinny skontaktować się z firmą Putmajster. Na jej stronie https://putmajster.pl/fotowoltaika możliwe jest zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami współpracy oraz cennikiem, wedle którego świadczone są usługi.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]