Gdzie znajduje się zbiornik na AdBlue w pojeździe?

Kontener AdBlue
Silnik Diesla i AdBlue – nierozłączne elementy

System SCR

Zbiorniki od AdBlue, zgodnie z obecną tendencją motoryzacyjną występują tylko i wyłącznie w samochodach z silnikami Diesla, które posiadają technologię SCR. SCR to nic innego jak układ selektywnej redukcji katalitycznej. AdBlue przemienia tlenki azotu na azot co w konsekwencji podaje powstanie dwutleneku węgla. Układ ten, występujący w pojazdach ciężarowych, autobusach, występuje również w niektórych modelach samochodów osobowych. Układ redukcji katalitycznej produkowany jest od 2011 roku. Wszystkie pojazdy posiadające układ SCR muszą bezwzględnie spełniać normę emisji spalin Euro 5.

Lokalizacja zbiornika od AdBlue

AdBlue to nazwa własna wodnego roztworu mocznika, który rozkłada szkodliwe tlenki azotu na azot i parę wodną. Z uwagi na fakt, że płyn AdBlue jest płynem oczyszczającym spaliny znajduje się on w osobnym zbiorniku, zabezpieczonym niebieską nakrętką. Najczęściej zbiornik do AdBlue umiejscowiony jest w samochodzie obok wlewu paliwa, w bagażniku pojazdu lub pod jego maską.

Oferta produktowa

Producent zbiorników od AdBlue, firma Storage Partners, dysponuje szerokim spektrum kontenerów do AdBlue oraz urządzeń do produkcji roztworu.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]