Jak działa rekuperacja – odzysk ciepła?

Urządzenie rekuperacyjne
Odzyskiwanie ciepła generuje oszczędności na ogrzewaniu wnętrza

Rekuperator powietrza to urządzenie, które spełnia funkcję energooszczędną. Umożliwia bowiem podgrzanie zimnego powietrza tłoczonego przy pomocy ciepła wywiewanego. To z kolei oszczędza system ogrzewania i wentylacji, ponieważ zmniejsza obciążenie grzewcze ogrzewania powietrza nawiewanego.

Zastosowanie klasycznych typów rekuperatorów powietrza w systemach wentylacyjnych pozwala na ponowne wykorzystanie 45% ciepła wywiewanego powietrza. System wentylacji z odzyskiem ciepła pozwala na dostarczenie do pomieszczenia czystego powietrza, stworzenie optymalnej temperatury zapewniającej komfort, a tym samym zmniejszenie dodatkowego obciążenia systemu grzewczego. Taki montaż klimatyzacji opartej na rekuperatorach można zainstalować praktycznie wszędzie – bez względu na to, czy jest to duża powierzchnia biurowa, czy prywatny dom jednorodzinny. Zależy to wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

Rekuperacja jest jedną z dziedzin jakimi specjalizuje się szczecińska firma Electro Clim – https://electro-clim.com.pl/rekuperacja

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]