Jak działa system DEF? Co jest istotne?

Zbiornik AdBlue
Dzięki AdBlue powietrze jest czystsze

Silniki Diesla wydzielają bardzo szkodliwe dla środowiska spaliny. Obecnie w samochodach osobowych producenci starają się unikać stosowania tego typu silnika. Jednak w samochodach ciężarowych oraz większych maszynach często zachodzi konieczności zastosowania wysokoprężnego silnika. Dlatego też konieczne jest zastosowanie dodatkowych technologii, które mają za zadanie zminimalizować szkodliwość spalin.

Technologia SCR i system DEF

Obecnie nowoczesne pojazdy z silnikiem Diesla posiadają wbudowany zbiornik na AdBlue. AdBlue, to handlowa nazwa płynu składającego się z wodnego roztworu mocznika. System SCR jest ściśle powiązany z systemem DEF, ponieważ przy użyciu płynu AdBlue odpowiada za niemal całkowite wyeliminowanie emisji szkodliwych gazów ze spalin przekształcając tlenki azotu do postaci azotu z dodatkiem pary wodnej.

Najpewniejszym miejscem gdzie można nabyć AdBlue jest stacja paliw. Płyn jest dostępny jest w pojedynczych butelkach i nierzadko także w osobnym dystrybutorze. W większych ilościach środek ten musi być przechowywany w specjalnych zbiornikach. Zbiorniki na AdBlue powinny cechować się trwałością i gwarantować bezpieczeństwo. Firma Storage Partners specjalizuje się w produkcji tych zbiorników. Posiada duże doświadczenie, co przekłada się na jakości produktu. Na stronie storage-partners.com – zbiornik od AdBlue przedstawiony jest asortyment firmy wraz z niezbędnymi informacjami.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]