Jaki wybrać kontener do AdBlue?

Kontenery do AdBlue
Kontenery do AdBlue

Sprzęt do AdBlue to czasami kwestia dość kontrowersyjna. Wiemy, że musimy zaopatrzyć się w kontener do AdBlue, odpowiednie rurki przesyłające substancję, pompę oraz pistolet, za pomocą którego będziemy AdBlue wlewać tam, gdzie jest on potrzebny. Wybór samego kontenera jest jednak dość kontrowersyjny.

Kontenera do AdBlue nie może imać się rdza

Zbiornik do Adblue musi być przede wszystkim nierdzewny. Mamy tutaj bowiem do czynienia z roztworem wodnym mocznika, czyli z dwiema substancjami, które promują rdzewienie i do tego wzmacniają wzajemnie swój korozyjny potencjał. Warto zaznaczyć, że system AdBlue w żadnym razie nie jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka i jego rozszczelnienie może co najwyżej spowodować rozejście się bardzo nieprzyjemnego zapachu, co mimo wszystko jest wystarczającym powodem do tego, by naprawdę zadbać o odpowiedni zbiornik. Wykorzystanie zwykłego zbiornika doprowadzi do jego uszkodzenia.

Polskim producentem zbiorników AdBlue wysokiej klasy jest firma Storage Partners. Wytwarzają pompy i kontenery do AdBlue w wielu opcjach pojemnościowych.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]