Montaż klimatyzacji może utrudniać zabytkowy charakter budynku

Klimatyzacja w zabytkowym domu
Klimatyzacja w zabytkowym domu nie jest niemożliwa

Życie to sztuka kompromisu. Musimy wybierać pomiędzy wieloma wartościami, które w danej chwili mogą być dla nas istotne. Czasami też coś do powiedzenia ma prawo. W przypadku montażu klimatyzacji niejednokrotnie musimy mierzyć się z problemem zabytkowego charakteru danego budynku lub estetyką otoczenia, dla której wymiennik ciepła może być problematyczny.

Chłodnictwo na małą skalę też bywa kapryśne

W sytuacjach skrajnych montowania klimatyzacji w budynkach o charakterze zabytkowym trzeba zrezygnować z elementów zewnętrznych całkowicie. Na ich obecność zgodę musi bowiem wyrazić konserwator zabytków, a to się w praktyce raczej nie zdarza. Na szczęście tego typu klimatyzatory to tylko jedna z wielu potencjalnie dostępnych dla nas opcji, więc można zdecydować się także na inne rozwiązania. Trzeba oczywiście mieć na uwadze, że pewnie nie będą one tak efektywne, ale powinny być mimo wszystko skuteczne.

W szczecińskiej firmie Electro-Clim Polska zaprojektują oraz zamontują system klimatyzacji dopasowany do każdego rodzaju nieruchomości, które spełni oczekiwania jego użytkowników.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]