Montaż klimatyzacji na budynkach zabytkowych

Montaż klimatyzacji na zabytkowym budynku
Klimatyzator zamontowany na zabytkowym budynku

Montaż klimatyzacji to zazwyczaj czynność dość inwazyjna, ponieważ efektywna wymiana energii wymaga, by urządzenie oddające ciepło znajdowało się na wolnym powietrzu. W przypadku wielu nieruchomości zabytkowych bywa to poważny problem ze względu na konieczność ingerencji w ścianę budynku oraz potem powieszenie czegoś na nim.

Jak sobie z tym poradzić?

W przypadku montażu klimatyzacji bardzo pozytywna wiadomością jest to, że wymiennik ciepła wcale nie musi być zaraz przy samym urządzeniu nadmuchującym, jak również nie wymaga żadnej eksponowanej pozycji. Dzięki temu montaż klimatyzacji może odbywać się w sposób bardzo elastyczny. Może to oczywiście podnieść po części koszty, ale przewody doprowadzające powietrze można poprowadzić w miejsce, które nie będzie widoczne z zewnątrz, dzięki czemu nie będzie zaburzało ładu architektonicznego. Co więcej, przebijanie ścian wcale nie jest konieczne. Można sobie poradzić na przykład poprzez przeprowadzenie przewodów przez otwarte okno.

W Szczecinie profesjonalnym montażem klimatyzacji na każdym rodzaju budynku, w tym zabytkowych, specjalizuje się firma Electro Clim – https://electro-clim.com.pl/klimatyzacja

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]