Polimocznik jako nowoczesny materiał zabezpieczający przed korozją

Natryskowy polimocznik
Zastosowanie natryskowej powłoki do zabezpieczenia metalowych konstrukcji

Ten nowoczesny materiał charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami. Nie znaleziono jeszcze granic jego zastosowania, gdyż jest to niezwykle uniwersalny materiał. Tworzywo to można określić jako materiał, który powstaje w wyniku reakcji poliaminy z poliizocyjanianem. Reakcja ta przyczynia się do powstania produktu zwanego polimocznikiem o łańcuchowej budowie składającej się z niezwykle silnie połączonych ze sobą cząsteczek.

Pierwotne zastosowanie polimocznika

To tworzywo powstało na potrzeby wojska. Pierwotnie wykorzystywane było w budowie konstrukcji oraz wszelkich systemów ochrony balistycznej głównie w kamizelkach kuloodpornych, oraz hełmach. Liczne próby i testy udowodniły, że polimocznik doskonale sprawdza się także w wielu innych branżach takich jak przykładowo inżynieria lądowa.

Aplikacja polimocznika

Aplikacja tego nowoczesnego materiału nie wymaga specjalistycznego sprzętu oraz doświadczonego i wykwalifikowanego personelu. Butelkę z tą natryskową powłoką ochronną wystarczy porządnie wstrząsnąć, zawartość przelać do otwartego pojemnika, wziąć pędzel lub wałek do malowania i można zacząć zabezpieczać wybraną powierzchnię. Zamiast pędzla stosuje się pistolet do natryskiwania farb i lakierów pod ciśnieniem.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych informacji o polimoczniku, wejdź na stronę sklepu internetowego Raptor Polska – https://raptor-polska.pl/polimocznik. Na stronie znajdziesz także ten lakier polimocznikowy pod nazwą Raptor. Poza nim do nabycia są preparaty do oczyszczania poszczególnych powierzchni oraz utwardzacze powłoki ochronnej.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]