Położna środowiskowa

Położna po porodzie
Położna – profesjonalne wsparcie młodych mam

Dlaczego pomoc położnej jest ważna?

Dla młodych rodziców, zwłaszcza dla tych którzy zostają nimi po raz pierwszy pomoc położnej zdaje się nieoceniona. Wizyty u niej można rozpocząć jeszcze w czasie ciąży, kiedy to jej zadaniem jest przede wszystkim edukowanie przyszłych rodziców w sprawach opieki nad dzieckiem. Promuje ona odpowiednie sposoby pielęgnacji, dobór kosmetyków dla delikatnej skóry dziecka, właściwe karmienie czy też udziela wskazówek co do prawidłowego przygotowania się do porodu czy połogu.

Nieocenionymi jednak zdają się wizyty położnej po porodzie, podczas których oceni ona czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze, czy pępek goi się prawidłowo, czy nie doszło do infekcji, poinstruuje w kwestii odpowiedniej pielęgnacji okołopieluszkowej, czy wspomoże podczas pierwszej kąpieli. Czasami najbardziej istotne jest to by wspierać rodziców psychologicznie, wzmocnić ich i potwierdzić, że to w jaki sposób zajmują się nowonarodzonym dzieckiem jest prawidłowy i podnieść ich na duchu, że nie wszystko jest od razu idealne.

Pani Antonić jest położną z prawdziwego zdarzenia. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu położnictwa i nie tylko. Jej wizyty poporodowe są prawdziwym wsparciem dla młodych rodziców. Działa w Poznaniu i Trzciance.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]