Porady laktacyjne: na co można liczyć?

Porady laktacyjne dla mam
Doradcy laktacyjni – eksperci od karmienia piersią

Karmienie piersią jest dla dziecka niezwykle zdrowe. Wraz z mlekiem matki maluch otrzymuje bowiem solidną porcję witamin, minerałów, a także liczne przeciwciała. Niestety, wiele świeżo upieczonych mam nie wie, jak zabrać się za przystawienie malucha do piersi. Pomocne okazują się porady laktacyjne.

Doradca laktacyjny to specjalista, który przede wszystkim pokaże kobiecie, jakie pozycje do karmienia są najlepsze. Nauczy przystawiać prawidłowo dziecko do piersi, ale podpowie również jakie są sygnały tego, że dziecko już się najadło.

Częstym problemem, z powodu którego kobiety zgłaszają się do doradcy laktacyjnego jest przekonanie o zbyt małej ilości pokarmu. Doradca laktacyjny oceni, czy ilość kobiecego mleka jest wystarczająca, aby dziecko było najedzone. Udzieli również wskazówek, jak radzić sobie z takimi problemami, jak bolesne i poranione brodawki, obrzęk piersi czy zastój mleka.

Porady laktacyjne to sposób na to, aby karmienie piersią stało się wspaniałą przygodą życia.

Pani Natalia jest z położną z Poznania z wieloma specjalizacjami, zajmuje się m.in. doradztwem laktacyjnym, a jej porady są bezcennymi wskazówkami dla świeżo upieczonych mam – https://troskliwirodzice.com/porady-laktacyjne

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]