Repertuar współczesnych teatrów

Współczesny repertuar teatrów
Obecnie teatry mają do zaoferowania wiele różnorodnych spektakli

Współczesne teatry mają bardzo różnorodny repertuar. Sentymentalne komedie nie są jedynymi przedstawieniami przyciągającymi do teatru komplet widzów. Publiczność chodząca regularnie do teatru chętnie wybiera przedstawienia, które skłaniają do refleksji. Dyrektorzy teatrów często sięgają więc po utwory, które należą dzisiaj już do klasyki.

W repertuarze wielu współczesnych teatrów znajdziemy na przykład przedstawienia oparte na utworach norweskiego dramaturga Henryka Ibsena. Bardzo często na deskach polskich teatrów wystawiany jest „Dom lalek”. Utwór ten Ibsen napisał w roku 1937. Mimo upływu tylu lat nic nie stracił on na swojej aktualności.

Przeglądając repertuar teatru możemy przekonać się, że bardzo często wystawiane są sztuki napisane przez Antoniego Czechowa. Do tych, których inscenizacje odbywają się wyjątkowo często należy „Wiśniowy sad” i „Wujaszek Wania”. Na deskach wielu teatrów można obejrzeć „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W repertuarze Teatru Wielkiego im. Moniuszki z Poznania znajduje się wiele interesujących spektakli, w tym przedstawienia teatralne, opery, balet i koncerty – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]