Skąd się wzięły chwosty ozdobne?

Chwost ozdobny
Chwost jako dekoracja do książki

Chwosty do zasłon, kiedy wykorzystywane były do ozdabiania wielu rzeczy, w tym odzieży i mundurów. Chwost był bardzo często symbolem statusu, który wyróżniał ludzi na polach wojskowych lub religijnych. Były używane już w XIV wieku do reprezentowania poziomów nauczania, które są podobne do typu regaliów akademickich, które mamy do dziś.

Chwosty były również używane w przeszłości na kluczach i innych elementach wyposażenia, tworząc formę sztuki, obecnie ozdabiając wnętrza na całym świecie. Niewiele osób wie, że historia chwostów sięga starożytnego Egiptu i czasów biblijnych, odnajdując się na ubraniach, kocach, dywanikach, powozach, żyrandolach, baldachimach, draperiach i poduszkach, w różnych kulturach z całego świata.

Podobnie jak kiedyś, dziś wszędzie występują chwosty. Pasmanteria to miejsce, gdzie możesz je dostać w każdym kolorze czy rozmiarze. Ich sukces wiążę się z pojawieniem się epoki art deco, gdy nowe geometryczne kształty i kolory stały się popularne.

Szeroki wybór chwostów, małych, dużych, materiałowych i metalizowanych, jest dostępny w Ornatio Design, internetowej pasmanterii – https://ornatio-design.pl/category/chwosty

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]