Słynne przedstawienia baletowe

Taniec klasyczny czyli balet to wyjątkowy rodzaj sztuki. Wszystkie emocje w balecie wyrażane są tylko za pomocą jednego środka wyrazu, którym jest ruch.

Najsłynniejsze dzieła baletowe

Wśród rosyjskich dzieł baletowych na uwagę zasługuje między innymi balet Igora F. Strawińskiego „Ognisty ptak”. W swoim dziele Strawiński wykorzystał motywy zaczerpnięte z rosyjskiej baśni ludowej. Dzieła baletowe rosyjskiego kompozytora znane są jednak w większości jedynie miłośnikom baletu. Są dzieła baletowe, które przynajmniej ze słyszenia znają nawet osoby, którym taniec klasyczny jest bardzo dalekim. Takim dziełem jest „Jezioro łabędzie” również rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Wśród dzieł baletowych są również i takie skomponowane dla dzieci. Typowym przedstawieni8em baletowym dla najmłodszych jest „Dziadek do orzechów” – balet również skomponowany przez Piotra Czajkowskiego.

Rewelacyjne dzieła operowe można zobaczyć w Operze mieszczącej się w Poznaniu. Sprawdź repertuar https://opera.poznan.pl/pl/balet-teatru-wielkiego-w-poznaniu

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]