Taniec uliczny, sztuka i sport.

nauka tańca breakdanceBreakdance to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca nowoczesnego, klasyfikowanego jako Street dance z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych często całym ciałem na ziemi. Osoba tańcząca breakdance nazywana jest w slangowej terminologii b-boy lub b-girl.

B jest to skrót od słowa break. Określenie break odnosi się do wyglądy osoby, która tańczy break dance, po polsku taniec- łamaniec, gdyż wygląda to jakby łamała swoje ciało by wykonać tych taneczny. Taniec ten narodził się w latach 70. na Bronxie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop-owej obok rapu, oraz graffiti.

Ruchy w breakdance dzielimy na pięć podstawowych elementów – toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Nauka breakdance, jak każda nauka tańca poznań, jest skomplikowana, jednakże każda osoba która chce tańczyć breakdance i jest gotowa przyłożyć się do treningów może się go nauczyć. Kroki w tańcu Breakdance dzieli się na pięć głównych grup. Toprock to dynamiczne kroki taneczne łączone z gestykulacją, tworzące wrażenie mowy ciała, jest on wstępem do każdego wyjścia na parkiet. Istnieją również tak zwane Power moves czyli figury rotacyjne. Najefektowniejsza oraz najtrudniejsza część breakingu. Poza tym wyróżniamy jeszcze Freeze, czyli figury statyczne, polegająca na „zastygnięciu” w konkretnej pozycji na kilka sekund, oraz Footwork, czyli kroki taneczne, najczęściej wykonywane z pozycji przysiadu podpartego. Kolejnym elementem tańca Breakdance jest tak zwany Drop, czyli przejścia z Toprock do Footwork i Power move. Nauka tańca poznań breakdance jest trudna, lecz satysfakcjonująca. A efekty nauki, podczas tańca są spektakularne.

Zapraszamy na naukę tańca do szkoły bestime.pl

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]