Teatr – ciekawa forma rozrywki w Poznaniu

Najlepszy teatr
Rozrywka z kulturą wyższą

Pomimo, że obecnie dostępnych jest wiele rodzajów rozrywek, teatr nadal cieszy się zainteresowaniem i ma grono swoich wiernych wielbicieli. W teatrze sztuka odbywa się na żywo, co wymaga od aktorów dużego zaangażowania i skupienia. Warto docenić ten rodzaj sztuki, gdzie wszystko jest naturalne, a nie składane z kilkuset różnych ujęć.

Do jakich teatrów z Poznania warto się wybrać?

W Poznaniu znajdziemy co najmniej kilkanaście różnych teatrów i oper. Jednym z popularnych jest, działający od 1956 roku, Teatr Muzyczny, którego scena ma powierzchnie aż 116 m^2, a na widowni może usiąść ponad 800 widzów. Spektakle przedstawiane są od czwartku do niedzieli w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Innym znanym teatrem w Poznaniu jest trochę starszy, działający od 1919 roku Teatr Wielki. Teatr posiada dużą scenę, wypożyczalnię kostiumów, galerię i wiele innych pomieszczeń które udostępnia na potrzeby wycieczek. Przedstawienia można obejrzeć od środy do niedzieli, głównie w godzinach wieczornych, ale zdarzają się spektakle wcześniejsze. W teatrze dostępnych jest ponad 1700 miejsc.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]