W jakim celu stosowny jest AdBlue?

AdBlue i technologia SCR
Również cysterny do transportu AdBlue posiadają specjalną budowę

Pojazdy z silnikami Diesla cieszą się bardzo dużą popularnością. Po drogach jeździ ich naprawdę wiele. Wadą pojazdów z silnikami wysokoprężnymi jest to, że emitują one spaliny zawierające duże ilości bardzo szkodliwych tlenków azotu. Od pewnego czasu ilość tlenków azotu trafiających do atmosfery udaje się zmniejszyć. Jest to zasługa tego, że w nowo produkowanych pojazdach z silnikami Diesla, gdzie stosowana jest technologia SCR.

System selektywnej redukcji katalitycznej wiąże się z koniecznością stosowania substancji o nazwie AdBlue. Jest on wodnym roztworem mocznika. Wysoka korozyjność jest najbardziej charakterystyczną właściwością AdBlue. Zarówno więc na stacjach paliw, jak i w transporcie konieczne jest używanie zbiorników wykonanych ze specjalnych materiałów. Najczęściej jest to odporny na korozję polietylen. Producent zbiorników do AdBlue oferuje zbiorniki o różnej pojemności. W ofercie są również takie z izolacją termiczną, dzięki której można tankować AdBlue także zimą.

W Polsce produkcją kontenerów i dystrybutorów do AdBlue zajmuje się firma Storage Partners. Przechowywany w tych zbiornikach środek AdBlue jest zachowuje swoją jakość i jest łatwo dostępny.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]