Co warto wiedzieć o rekuperacji?

Fakty o rekuperacji
Rekuperacja najlepiej działa z wentylacją mechaniczną

Wentylacja grawitacyjna czyli naturalna to rozwiązanie stosowane w polskich domach najczęściej. Nie jest ona jednak najlepszym rozwiązaniem, szczególnie w sytuacji gdy dom jest starannie ocieplony, a okna są w nim bardzo szczelne. Działanie wentylacji grawitacyjnej jest w dużym stopniu uzależnione od warunków panujących na zewnątrz. W efekcie nie działa ona równie sprawnie przez cały rok.

Obecnie więc coraz więcej osób wybiera wentylację mechaniczną. Od pewnego czasu istnieje możliwość dodatkowego wyposażenia tego rodzaju wentylacji w system znany jako rekuperacja. Jest on bardzo efektywny, a jego głównym zadaniem i największą zaletą jest to, że umożliwia odzyskiwanie ciepła. Ciepło jest pozyskiwane ze zużytego powietrza. Rekuperacja to sposób na to, aby w sezonie jesienno-zimowym płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie. Dodatkowym plusem jest brak wilgoci w pomieszczeniach oraz czyste powietrze bez kurzu, roztoczy i alergenów.

Zaoszczędź na ogrzewaniu domu dzięki rekuperacji. Zapoznaj się z ofertą stworzenia tego systemu we firmie Electro Clim ze Szczecina, a przekonasz się to będzie trafna inwestycja – https://electro-clim.com.pl/rekuperacja

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]