Geometria kół: co, kiedy jest źle ustawiona?

Istota prawidłowej geometrii kół
Prawidłowa geometria kół jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa jazdy

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, aby przynajmniej raz w roku sprawdzić to, jak ustawiona jest geometria kół w jego aucie. Trzeba być bowiem świadomym tego, że nieprawidłowe ustawienie może skutkować poważnymi problemami. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

Skąd wiedzieć, że geometria kół jest zła?

Szybko da nam o tym znać nasz samochód. Kiedy auto ściąga na jedną stronę, należy liczyć się z tym, że geometria kół jest nieskorygowana. Można to sprawdzić, wykonując prosty test. Podczas jazdy na prostej drodze wystarczy puścić na chwilę kierownicę. Kiedy auto nie będzie utrzymywało się w prostej linii, należy liczyć się z tym, że z geometrią jest coś nie tak. Objawem jest także wolniejsze reagowanie auta na ruchy kierownicy.

Czym to grozi?

Nigdy nie należy lekceważyć ustawienia geometrii kół. Samochód z nieprawidłowo ustawioną geometrią ma gorszą sterowność. Oznacza to, że tak naprawdę nie mamy nad nim pełnej kontroli. A w nagłych sytuacjach może to okazać się poważnym problemem.

Jeżeli uważasz, że w twoim aucie geometria kół jest nieprawidłowo ustawiona, nie zwlekaj, zgłoś się do niezależnego serwisu Volvo Auto Serwis Loga z Poznania. Tamtejsi mechanicy sprawnie skorygują ustawienie kół twojego pojazdu.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]